נקיון ופני הישוב

| עדכון אחרון:  25/08/2019 11:49

הישוב מאופיין בטיפוח סביבתי הן בשטחים הציבוריים והן בשטחים הפרטיים, עזרו לנו לשמור על כך.

 

מעט תשומת לב של כל אחד מאתנו בהקשר לחזיתות הפונות לכיוון המדרכה (גיזום בקו מגרש-קו פילר החשמל, צביעת גדרות החצרות ומיגון הפח) מוביל לשיפור כלל פני הישוב.

 

פחי אשפה

תושבים שטרם הסדירו את מיקום פח האשפה בתוך מגרשם מתבקשים לעשות כן. מיגון פח האשפה בתא ייעודי מונע מראות של פסולת המתגוללת במדרכות ובכבישים.

 

ימי פינוי האשפה הביתית הנם שני וחמישי. בימים אלה השאירו את שער דלת תא האשפה פתוחה או הוציאו את הפח החוצה. בסיום פינוי האשפה אנא השיבו אותו פנימה.

 

צמחיית הבתים

יש לדאוג כי צמחיית הבתים תיגזם בגבולות המגרש - קו פילר החשמל- ולא תחרוג לשטח הציבורי, בין אם יש מדרכה במקום בין אם לאו. במצב בו הצמחייה צומחת לגובה ניתן לאפשר לה להגיע עד לגובה של 2.5 מטר מעל קו גובה פני הרחוב ועד לתחילת הכביש.

אנא, שימו לב כי הצמחייה מתוך החצר אינה מהווה סכנה או אי נוחות לעוברים והשבים או לכלי רכב (לרבות משאיות ואוטובוסים).

השטחים הציבוריים ובמיוחד שולי הכביש שייכים לכולנו והם הכרחיים ללהולכי הרגל, חניית מכוניות ועוד ועוד.

 

הגזם

מפונה בימי ששי- אנא, הניחו את הגזם בקצה מפרצי החנייה ובכל מקרה לא על המדרכות ולא באופן שהכביש נחסם. יש להוציא את הגזם יום לפני מועד הפינוי.

אסור בכל מקרה לחסום כבישים ומדרכות.

יש לרכז את הגזם בערימה אחת ולנסות ולאגד ערימות עם השכנים...

 

גזם גדול יש לחתוך, כך שאורכו לא יעלה על 2 מטר. עצים ושיחים שלמים לא יאספו.

 

חל איסור להוציא כמויות גזם חריגות. תושב המתכנן ביצוע עבודה מקיפה בגינתו מתבקש להותיר את הגזם בגינה ולתאם את פינויו עם מזכירות הועד המקומי. 

 

כלבים

אין לאפשר לכלבים להסתובב בישוב ללא ליווי וללא שיהיו קשורים ברצועה. כלבים חופשיים ללא השגחה מסוכנים לעוברי אורח ובמיוחד לילדים. בנוסף, הם גורמים לפיזור פחי אשפה והשארת צואת כלבים על המדרכות, בגינות ובאזורי הפעילות השונים בישוב.

 

המועצה הגבירה בתקופה האחרונה פעולת לוכד הכלבים בישוב, וזה מגיע כעת מספר פעמים בשבוע בימים לא קבועים לרבות בשעות אחר הצהריים. הכלב הנלכד נלקח להסגר ועל בעליו מושת גם קנס מנהלי.

 

קרטונים

אין להשאיר קרטונים בסמוך לפחי האשפה הביתיים. חברת איסוף האשפה של המועצה מונחית שלא לאסוף קרטונים והפקח קונס את בעלי הבתים שליד ביתם נמצאות קופסאות קרטון.

 

פינוי פסולת גדולה

בכניסה ליישוב (לפני בקתת השומר) ישנה מכולת אשפה לפסולת גדולה אליה יש להשליך פסולת שאינה פסולת ביתית ואשר לא ניתן למחזרה. למשל, כגון מוצרי חשמל גדולים וישנים, מתקני ילדים מפלסטיק ועוד.

פינוי אשפה זו למכולה מתבצע על ידי כל אחד מן התושבים. משאית האשפה אינה מפנה פסולת שכזו המונחת בסמוך לפחי האשפה.

 

המועצה מבצעת אחת למספר שבועות פסולת גושית. את זו ניתן להוציא לרחוב ערב לפני יום הפינוי המיועד ולמקמה כך שאינה מפריעה להולכי הרגל או לרכבים. מפנים במסגרת זו רק חפצי בית כגון : כיסא, ארון, שולחן, מזרן, וכו'.

אין איסוף של: פסולת בנייה לסוגיה, צמיגים וכל מה שהולך למחזור ! (קרטונים, נייר, בגדים יש לקחת למרכז המחזור).

 

מודעות

אין לתלות מודעות ברחבי הישוב בתחנות ההסעה או על עמודים וגדרות אלא רק על לוחות המודעות המוסדרים במרכז.

 

מחזור

ליד הדואר ממוקמת פינת מחזור ובחצר הסופר ישנה מכולה ציבורית למחזור קרטונים. התושבים מתבקשים שלא להשליך פסולת זו יחד עם האשפה הביתית.

 

לבונים ולמשפצים

ברוכים הבאים ותתחדשו, אך אנא אל תשאירו חומרי בנייה בשטחים הציבוריים גם תוך כדי הבניה. הקפידו למקם את גדרות הבית או המסלעות בקו המגרש (גם אלו האחוריות הפונות לדרכי השירות או לשטחים ציבוריים אחרים), כך תמנעו מהוצאות נוספות. בנו מסתור ייעודי לפח האשפה וכך גם אתם לא תתקלו בו בכל כניסה לבית.

 

אכיפה התראות וקנסות

 

הוועד מנסה לשלוח התראות לתושבי הישוב אשר נמצאו מפגעים ליד ביתם. אולם, אנו איננו יכולים להגיע לכל מקום בכל עת. תושבים הנתקלים במפגע (גם בשטחים הציבוריים שלנו), לכלוך או כל דבר אחר העשוי להפריע לציבור, מתבקשים לסייע לנו ולדווח על כך לוועד המקומי או דרך האתר.

 

במקביל (וללא קשר אם קיבלתם מאיתנו מכתב אם לאו), המועצה שולחת פקחים מטעמה אשר מבקרים בישובים בזמנים לא קבועים ומשיתים קנסות על תושבים המפרים את החוק. 

 

השטחים הציבוריים שלנו (בין אם קיימת במקום מדרכה בין אם לאו) מהותיים למעבר הולכי רגל, חניית מכוניות ועוד.

 

עזרו לנו לשמור על פני הישוב, איכות חיינו והבטיחות.

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

מסמכים מצורפים להודעה זו: