תזכורת בנושא דליפות מים, איתורן ועלויות - לתשומת לב כל התושבים

ועד כללי | עדכון אחרון:  19/07/2022 13:40
readyourmeter.png

תושבים יקרים,

 

אנו חוזרים ומזכירים שמדי המים המותקנים בחצר ביתכם מעבירים למערכת השליטה של האגודה ולישומון (אפליקציה) בנייד האישי, מידע לגבי כמות צריכת המים ברמה יומית, אתראות דליפה וצריכה חריגה.

 

אתראות הדליפה, של כלל הצרכנים, עולות במערכת ומסרון ((SMS נשלח לכל תושב למספר הנייד הקיים במערכת (**אנא וודאו עם המזכירות שאכן המספר מעודכן).

 

אנא אל תתעלמו מאתראות. חפשו את מקור הדליפה ופתרו את הבעיה.

 

האגודה, כספק המים של היישוב, אינה יכולה לאתר את מיקום הדליפה בביתכם הפרטי. עליכם, כבעלי הנכס ו/או שוכרים, לנקוט בפעולות לאיתור מקום הדליפה ותיקונה.

 

עצותינו לדרכי פעולה לאיתור דליפה:

· סגירה לסירוגין של כול אחד מהברזים השולטים על אזורים ברשת המים בביתכם, על מנת לאתר את האזור בו קיימת הדליפה, בהנחה שלא ניתן לראות אותה. ** פעולה זו צריכה להתבצע לאחר בדיקה שבבית לא עובד אף מכשיר שצורך מים (מדיח, מכונת כביסה וכד') והשקיית הגינה אינה פעילה.

· עם סגירת הברז המוביל מים לאזור הדליפה יתאפסו ספרות הספיקה בצג המד (שורת הספרות התחתונה) והחץ ,משמאל לשורה זו, יעלם. אם סגרתם את כול הברזים האזוריים ולא מצאתם את מקום הדליפה ייתכן שהדליפה הינה בצינור המוביל מים מהשיבר הראשי (היכן שמותקן המד) ועד לבית.

· מומלץ, עד לתיקון, לסגור את הברז המוביל מים למקום הדליפה או לסגור אותו לסירוגין (למשל, רק בלילה), כך תחסכו בעלויות.

 

עלות המים בגין דליפה– האגודה מחויבת ומשלמת על כלל צריכת המים בישוב, לרבות מים שדלפו, בהתאם לכללי רשות המים. על פי כללים אלה לא ניתן לפטור צרכני מים מתשלום, גם אם המדובר על מים שדלפו. ולכן, האחריות לאיתור מהיר של הדליפות והטיפול בהן הוא בידכם ובאחריותכם.

 

ניתן לקבל הנחה מסוימת בגין מים שדלפו על פי נוסחה של רשות המים והנוהל של ועדת המים באגודה ובתנאי שתפנו למזכירות ותבקשו.

 

איך מתקינים יישומון (אפליקציה) בנייד?

באמצעות היישומון (האפליקציה), תוכלו לראות את צריכת המים היומית והחודשית שלכם ולקבל אתראות, על פי הגדרות כפי שתבקשו בישומון. אם טרם התחברתם לאפליקציה:

התקינו בסמארטפון את האפליקציה Read Your Meter

קבלו אתראות דליפה, צריכה חריגה ומעקב אחרי הצריכה היומית שלכם.

הרישום לאפליקציה מתבצע דרך האתר https://cp.city-mind.com/Login.aspx

(שימו לב - מספר הצרכן שלכם מופיע בחשבון המים. יש למלא אותו בשני מקומות בדף ההרשמה)

 

 

בברכת חסכון במים,

ועדת מים, אגודת כרמי יוסף